سفارش تبلیغ
صبا
اللهم کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ من ساعات اللیل و النهار وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَمؤیدا حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَک َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً وعجل فرجه واجعلنا من شیعته یا ارحم الراحمین ...

فتیان 1412

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی صاحِبِ الدَّعوَةِ النَّبَوِیَّةِ وَ الأُصولِ الحَیدَرِیَّةِ وَ العِصمَةِ الفاطِمِیَّةِ وَ الحِلمِ الحَسَنِیَّةِ وَ الشَّجاعَةِ الحُسَینِیَّةِ وَ العِبادَةِ السَّجّادِیَّةِ وَ المَآثِرِ الباقِرِیَّةِ وَ الآثارِ الصّادِقِیَّةِ وَ العُلُومِ الکاظِمِیَّةِ وَ الحُجَجِ الرَّضَوِیَّةِ وَ الشُّهُبِ الجَوادِیَّةِ وَ الشُّرُوحِ الهادِیَّةِ وَ الهَیبَةِ الزَّکِیَّةِ وَ الغَیبَةِ المَهدِیَّةِ با صلوات بر محمد و آل محمد ... ورود شما را به وبلاگ فتیان 1412 گرامی می داریم

سید الشهداء صلوات الله علیه می فرماید: اَهلَکَ النّاسَ اِثنانِ: خَوفُ الفَقرِ وَ طَلَبُ الفَخرِ. یعنی دو چیز مردم را به هلاکت رسانده است: ترس از فقر و طلب فخر.

طبق فرموده سید الشهداء صلوات الله علیه اگر مردم این دو چیز را نداشتند به هلاکت نمی رسیدند. اگر در تاریخ نگاه کنیم خواهیم دید که تمام کسانی که به هلاکت رسیده اند به یکی از این دو عامل مبتلا شده اند و دشمنان هم از این دو آفت، بیشترین سود را برده اند. چه بسیار کسانی که زندگی آنها با اینکه خداوند روزی همه را تضمین کرده به خاطر ترس از فقر به بدترین وجه گذشت و چه بسیار کسانی که به خاطر فخر فروشی دست به چه کارهایی که نزدند؟! چه بسیار خیانتها و برادرکشی ها که به خاطر ترس از فقر و به خود بالیدن اتفاق افتاد.

آنهایی که از یاری سید الشهداء عقب نشینی کردند مگر غیر از ترس از فقر و طلب فخر بود؟ برخی از آنها از ترس بُریدن نانشان و برخی به خاطر اینکه نزد دیگران فخر فروشی و طَمطَراقشان باقی بماند و وجهه ای نزد دنیاخواهان داشته باشند دست از یاری ولیّ خدا برداشته و او را تنها گذاشتند و عهد و پیمانی که با او بسته بودند شکستند و بعد از آن چه ذلّتهایی را که متحمّل نشدند؟! امروز هم اگر ما دچار این دو آفت کُشنده شویم درست در لحظه ای که امام زمانمان نیاز به یاری دارد او را رها خواهیم کرد و در دام شیطنت استکبار و استعمار گرفتار خواهیم شد.

هرگز گمان نکنیم که امام زمان فقط در لحظه ظهور ظاهری نیاز به یاری خواهد داشت بلکه هم اکنون هم فریاد «هَل مِن ناصِرٍ یَنصُرُنی» و فریاد یاری خواهی او بلند است و در شیعه سازی و فراهم سازی قیام نهایی، نیاز به یار و یاور دارد.

متأسفانه بسیاری از مشکلات جامعه امروزی به علت همین دو آفت بزرگ است. خانواده هایی که در دام معاملات حرام در بازار و بانک و بورس و بیمه گرفتار می شوند همگی به خاطر ترس از فقر است. بی تقوایی های انتخاباتی و درگیری های حزبی و گروهی و دسته ای همگی ناشی از طلب فخر است. پدران و مادران جامعه ما، فرزندانشان را با فرهنگ ترس از فقر و فخر فروشی بار می آورند و آنها را از همان کودکی به تکاثر (زیاده اندوزی) و جاه طلبی و برتری جویی دعوت و تشویق می کنند و برنامه هایی که برای فرزندانشان ترتیب می دهند همه در این راستاست. گسترش چنین فرهنگی همان است که معاویه و یزید در آن سالها به دنبالش بودند و با جا انداختن چنین فرهنگ شومی، دور ولیّ خدا را خالی کردند و دیگر یاوری برای اهلبیت عصمت و طهارت جهت قیام برای اصلاح جامعه باقی نماند و مردم به جای حرکت به سوی خدا محوری و رشد و تعالی، به طرف دنیا طلبی و سقوط و در به دری رفتند و اینچنین خودشان را با دست خودشان به ورطه هلاکت انداختند. پیام قرآن کریم این است که «لا تُلقُوا بِاَیدیکُم اِلَی التَّهلُکَةِ» (خودتان را با دست خودتان به ورطه هلاکت نیاندازید) و به هلاکت افتادن در بیان سید الشهدا همان گرفتاری در ترس از فقر و طلب فخر است.

اگر می خواهیم از یاوران حسین زمان یعنی حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه باشیم و در هنگام دعوت قائم آل محمّد به او لبیک گفته باشیم این پیام سید الشهداء را آویزه گوش خود کنیم و از این دو آفت دوری نماییم.

 [ چهارشنبه 96/10/20 ] [ 1:15 عصر ] [ فتیان ]

نظر